Класифікація родини PARVOVIRIDAE

Парвовіруси є одними із самих дрібних ДНК містких вірусів тварин. Їх віріон має в діаметрі 18— 26 нм і складається тільки з білка і ДНК (рис. 45, 46). В родину Parvoviridae входять три роди: парвовіруси, депендовіруси (аденоасоційовані віруси) і денсовіруси (вірус денсонуклеозу).
Парвовіруси (від лат. parvus - маленький) - група вірусів, що уражає хребетних і комах.

У родині Parvoviridae 3 роди: Parvovirus, Dependovirus, Densovirus. 1. Рід Parvovirus. До складу роду входять дрібний вірус мишей (прототипний вірус), парвовіруси людини (В 19), свиней, ВРХ, собак, кроликів, єнотів, гусаків, пацюків, віруси ентериту й алеутської хвороби норок, панлейкопенії кішок, а також віруси Н1, RT, TVX і LuIII, походження яких неясно. Можливим представником роду є парвовірус курчат, дрібний вірус собак, НВ і RA1. У віріонах більшості представників роду міститься мінус - ДНК. Однак у частини віріонів парвовірусів ВРХ, пацюків, HI, Lu111 і В19 міститься плюс - ДНК. Усі віруси роду Parvovirus автономні (не дефектні). Вони викликають у тварин ентерити, гепатити, міокардити, геморрагічну енцефалопатію, панлейкопенію, загибель ембріонів і плодів, відставання в рості, пригнічують гематопоез і лімфопоез та імунну відповідь.

2. Рід Dependovirus (від лат. dependere - залежний). У рід входять аденоасоційовані віруси (ААВ) людину і мавп (5 серотипів), ВРХ, собак і птахів. Типовий представник роду - ААВ1, можливі представники - ААВ коней і овець. У віріонах депендовірусів міститься або плюс - , або мінус -ДНК. Ці типи ДНК комплементарні один одному і in vitro поєднуються з утворенням 2-спіральних молекул. ДНК має кінцеві інвертовані повтори довжиною 145 нуклеотидів, що формують шпильки. Перші 125 нуклеотидів утворюють поліндромні послідовності. Ефективна реплікація депендовірусів відбувається в присутності адено- і герпесвірусів. Однак у відповідних умовах (наявність мутагенів, синхронізація клітин у S-фазі) реплікація здійснюється і без вірусів - “помічників”.

3. Рід Densovirus (від лат. densus - щільний). У рід входять парвовіруси, що уражають комах загону двокрилих (Diptera), лускокрилих (Lepidoptera) і прямокрилих (Orthoptera). Типовий представник роду - вірус денсонуклеозу личинок великий вощаної молі. У віріонах міститься або плюс - , або мінус - ДНК. Денсовіруси розмножуються в більшості тканин личинок, німф і дорослих тварин без вірусу - "помічника" з утворенням великих і щільних кристалічних внутрішньоядерних включень.Табл. 3. Представники родини Parvoviridae

Представники родини  ParvoviridaeЗадать вопрос врачу онлайн
<< | >>
Источник: Ташута С.Г.. Загальна вірусологія. 2004

Еще по теме Класифікація родини PARVOVIRIDAE:

 1. Класифікація родини FLAVIVIRIDAE
 2. Класифікація родини CALICIVIRIDAE
 3. Класифікація родини RHABDOVIRIDE
 4. Класифікація родини PICORNAVIRIDAE
 5. Класифікація родини BIRNAVIRIDAE
 6. Класифікація родини TOGAVIRIDAE
 7. Класифікація родини RETROVIRIDAE
 8. Класифікація родини PAPOVAVIRIDAE
 9. Класифікація родини ARTERIVIRIDAE
 10. Класифікація родини ASTROVIRIDAE
 11. Класифікація родини BUNYAVIRIDAE
 12. Класифікація родини ADENOVIRIDAE
 13. Класифікація родини REOVIRIDAE
 14. Класифікація родини ARENAVIRIDAE
 15. Класифікація родини PARAMYXOVIRIDAE
 16. Класифікація родини CORONAVIRIDAE
 17. Класифікація родини ORTHOMYXOVIRIDAE
 18. Класифікація родини POXVIRIDAE
 19. Класифікація родини ВІРУСУ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ – African swine fever virus
 20. СУЧАСНА КЛАСИФІКАЦІЯ ТА НОМЕНКЛАТУРА ВІРУСІВ ХРЕБЕТНИХ.